Nie żyje dr Marcin Daszkiewicz #

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 19 lipca br. zmarł tragicznie nasz kolega
ś.p.
dr Marcin Daszkiewicz

Doktor Marcin Daszkiewicz urodził się 8 kwietnia 1972 r. Studia z fizyki teoretycznej ukończył w 1996 r. na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie też obronił doktorat w dziedzinie nauk  fizycznych w 2000 r. Przez cały czas swojej aktywności zawodowej był związany z Instytutem Fizyki Teoretycznej UWr., gdzie od 2001 r. był zatrudniony na stanowisku adiunkta.
W pracy naukowej Marcin zajmował się m. in. teorią strun oraz teorią cząstek i pól na nieprzemiennych czasoprzestrzeniach. Jest autorem 60 publikacji naukowych, w tym 39 samodzielnych.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 lipca 2019 r. (wtorek) na Cmentarzu Osobowickim.
Rozpocznie je msza św. o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej.

Dziekan Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego
Dyrektor Instytutu Fizyki Teoretycznej